Мікрозелень власного виробництва

Вживати в їжу паростки овочевих і злакових рослин дуже корисно. Водночас виростити суперфуд доволі просто – знадобиться насіння, субстрат і широка прозора ємність.
МІКРОЗЕЛЕНЬ (або МІКРОГРІН) швидко набула популярності. На поличках супермаркетів можна побачити такі зелені мінігалявинки та ще й за чималою ціною. У чому ж секрет успіху? Виявляється, у паростках насіння – найбільша концентрація корисних речовин у легкозасвоюваній формі. За це мікрозелень навіть отримала назву «суперфуд». Сам продукт являє собою сіянці їстівних культур у фазі сім’ядоль або появи першої пари справжніх листочків. Мікрозелень можна додавати до будь-якої страви й навіть посипати нею бутерброд.
ОБИРАЄМО НАСІННЯ ТА СУБСТРАТ
Бажано використовувати насіння власного виробництва або ж те, що призначене для вирощування саме мікрозелені. Адже насіння для вирощування продукції на грядці зазвичай оброблене хімічними протруйниками.
Субстрат також неабиякий підходить. Згодиться кокосовий субстрат або лляні килимки. Субстрату знадобиться небагато – лише 3-4 см для наповнення ємності.
Яке ж саме насіння брати? Взагалі, можна вирощувати мікрозелень як будь-яку їстівну культуру. Годяться практично всі зернові, бобові та овочеві культури. Проте зазвичай для цього використовують непримхливі рослини, насіння яких швидко проростає, наприклад салат, крес-салат, рукола, редис, гірчиця, капуста, горох, буряк, амарант, гречка, льон, кукурудза, пшениця та інші.
ПРОРОЩУЄМО НАСІННЯ
Замочіть насіння в розчині біоактиватора Азотофіт®-р. Він прискорить та покращить проростання. Цей препарат біологічного походження, тож ідеально підходить для вирощування мікрозелені.
Розведіть 5–10 мл біоактиватора в 500 мл води та замочіть насіння на 1,5–2 год (великі тверді насінини, наприклад гороху, бажано до замочування
витримати у воді близько 12 год).
Для власне пророщування насіння існує два способи:
Із застосуванням субстрату. Покладіть у широку прозору ємність кокосовий субстрат або лляні килимки й добре полийте водою. Для кращого проростання накрийте ємність склом, кришкою або плівкою. Аби сіянці не вражувались хворобами, насіння бажано обробити розчином біофунгіциду Фітоцид® (5–10 мл/5 л води). Залиште в теплому місці.
ПОРАДА! Проти збудників кореневих гнилей та пліснявіння насіння допоможе не лише Фітоцид®, а й МікоХелп®. Замочіть субстрат чи лляні килимки у розчині МікоХелпу® (2–3 мл/1л води) на 15–20 хв.
Без застосування субстрату. Оскільки більшості насіння на стадії проростання потрібна лише вода, замість субстрату можна взяти за основу складену в декілька шарів марлю, ватні диски або паперовий рушник. Розкладіть на ньому насіння та змочіть, але так, щоб насінини не плавали. Надалі догляд зводиться до зволоження з пульверизатора 2–3 рази на добу, аби основа, на якій проростають насінини, не висихала.
Коли саме очікувати «врожаю»? Залежить від конкретного виду рослини. Так, буряк проростає довго, а крес-салат дуже швидко. Орієнтуватися слід по наявності листя. Мікрозелень вважається готовою до споживання, коли розкриються сім’ядольні листочки або у фазі появи першої пари справжніх листків.
ПОРАДА! Якщо в мікрозелені з’явились мушки, обробіть паростки препаратом Бітоксибацилін-БТУ®.